PTT Kargo Takip işlemi için aşağıdaki sorgulama alanına kargo takip barkod numaranızı yazarak işleminizi yapabilirsiniz. Kargo takip barkod numaranız KP ile başlar ve toplamda 13 hanelidir.

PTT Kargo

 

PTT Kargo Takip Nasıl Yapılır?

  • PTT Kargo takip numaranızı veya barkod numaranızı yukarıdaki boşluğa yazın.
  • Boşluksuz yazdığınıza emin olun ve “Sorgula” butonuna basın.
  • Gönderinizin tüm detayları ekrana gelecektir.

PTT Kargom Nerede?

PTT Kargo ile beklediğiniz kargolarınızın takibini 444 1 788 telefon numaralı çağrı merkezinden yapabilirsiniz. Ayrıca 0850 222 1 788 numaralı telefon ile işitme ve konuşma engelliler için uyumlu cep telefonlarından görüntülü konuşma yapabilirsiniz.

Kargo Takip Kodu Olmadan Sorgulama Yapılır mı?

Kargo takip kodu olmayanlar internet üzerinden kargo takibi yapamaz. Ancak kargonuzu beklediğiniz en yakın PTT Kargo şubesine giderek veya 444 1 788 nolu çağrı merkezini arayarak kargonuzun nerede olduğunu sorgulayabilirsiniz.

Adıma Kargo Var Mı?

Size en yakın olan PTT Kargo şubesine giderek ve ya 444 1 788 numarasını arayarak adınıza kargo olup olmadığını öğrenebilirsiniz. İnternet üzerinden isim ile kargo takip işlemi yapılamamaktadır.

Ptt Kargo Adres Değişikliği Nasıl Yapılır?

PTT Kargo ile gönderilen kargolarda adres değişikliği yapılabiliyor. Fakat kargo adresini sadece gönderici değiştirebiliyor. Kargonuz teslim ettiğiniz şubeden çıkış yapmadıysa, şubeye giderek kargonuzun adresini değiştirebiliyorsunuz. Fakat kargonuz yola çıkmış ise müşteri hizmetlerini arayarak kargonuzun başka bir adrese gönderilmesi talebinde bulunabiliyorsunuz.

Yurt dışı gönderilerinde kargo adresini değiştirebilmek için bu işlemi kargonuz yurt içindeyken yapmanız gerekiyor. Yurt dışına sevkiyatı gerçekleşen kargolar da maalesef adres değişikliği yapılamıyor.

PTT Kargo Takip Numarası Öğrenme

İnternetten aldığınız veya bir kişinin size gönderdiği kargolar PTT Kargoya teslim edildiğinde, alıcısına bir bilgi mesajı gönderilir.

Resimde gördüğünüz bu mesajlarda Göndericinin adı, PTT Kargo Takip Numarası bilgisi bulunur.

Resimdeki kırmızı kutucuk içerisinde işaretlenen numaralar PTT Kargo Takip Numaranızdır.

PTT Kargo firması ayrıca kargo durumu bilgi mesajı göndermez. Kargo Takip numaranızı öğrendikten sonra sitemizde sorgulama yapabilirsiniz.

PTT Kargo Çalışma Saatleri

  • Hafta içi 08.30 – 12.30
  • Özel Günler Hafta içi 13.30 – 17.00
  • Hafta Sonu Kapalı.

 

PTT Kargo Müşteri Hizmetleri Numarası Kaçtır?

PTT Kargo Müşteri Hizmetleri Numarası 444 1 788’dir.

Resmi Websitesi: www.ptt.gov.tr

ptt kargo takip